home

İndirimli Kıyma

Her evin her dolabında olması gereken ürünlerden bir tanesi de şüphesiz ki kıymadır. Kıymayı işin içine katarak pek çok yemek veya börek yapılması da mümkün olduğu düşünüldüğünde malzemenin kaliteli ve ucuz olması da müşteriler için son derece önem arz eden gelişmeler arasında yer alıyor.

İnsanların ürünler üzerinde yer alan fiyatlara bakış açısı düşünüldüğünde bu ürünlerin maliyetli bir alışverişe sebep olması da son derce önemli bir etken. Hal böyleyken büyük market zincirleri arasında belirli ürünlerin fiyat kıyaslaması da mümkün gözüken faktörlerden bir tanesi olarak konumlanıyor. Migros, Carrefour ve Şok gibi büyük market olanaklarına sahip olan işletmelerin ürünler üzerinde yaptığı fiyat değişiklikleri müşterilere anlık ya da haftalık olarak duyurulsa da zaman zaman bazı ürünlerin indirimli halleri gözden kaçabilme noktasına geliyor.

Eğer düzenli bir alışverişi benimsediyseniz ve indirimli ürünlerden istisnasız olarak yararlanmak gibi bir hedefiniz var sitemizde yayımlanan içerikleri takip etmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Çok sayıda sektörün çok sayıda ürüne ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Temizlik malzemelerinden temel gıda ürünlerine kadar, giyimden mutfak araç ve gereçlerine kadar oldukça geniş bir yelpazeyi içerisine alan bu sektörler market raflarında da kendilerine yer bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorlar. Özellikle besin malzemelerinin oldukça ilgi gördüğü indirim günleri il ve ilçelerde yer alan A101, Hakmar ve BİM gibi market zincirlerini de kapsama noktasında önemli bir yere sahip.

Süper Marketlerde İndirimli Kıyma

Kıyma ve diğer şarküteri ürünleri üzerinde yoğunlaşacak olursak, bu malzemeden pek çok ürünün çıkarılabileceği de özellikle ev hanımlarının bildiği bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin köftenin, pidenin ana malzemesinin kıyma olduğunu biliyoruz. Veya sabah kahvaltılarında özellikle aradığımız en önemli besin maddelerinden biri olan kıymalı yumurta.

Mesela fasulye yemeği olduğunda mutlaka içerisine kıyma koyulması oldukça elzem bir durumdur. Ya da dediğimiz gibi sabah kahvaltılarını şölene dönüştürmek isteyenler için kıymalı yumurtanın ne derece vazgeçilmez olduğu da hepimizin malumu olan bir olgudur. Bu denli fazla yemeğe ev sahipliği yapan kıyma ve diğer et çeşitlerinin indirimde olduğu günler için marketleri takip etmeniz gerekecek.

Özellikle dana, koyun gibi kıyma çeşitlerini almak gibi bir niyetiniz varsa indirimde olan markaları tercih etmeniz de son derece normal bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Durum bu kadar net bir şekilde ortaya konmuşken oldukça gereksinim duyulan bir ürün olan kıyma da alışveriş sepetlerinde önemli bir konuma sahip olma durumunu da sürdüreceğe benziyor.

Alışveriş yaparken ilk baktığımız ürünlerden biri olan kıyma ve kıymayı elde edebileceğiniz et ürünleri de marketlerin en çok tercih edilen bölümleri arasında kendisine yer buluyor. Ev hanımlarının özellikle raflarda gözünü alan indirimli ürünler kapsamında değerlendirilmesi mümkün olan kıymanın evlerde de her daim bulunması gerektiğini hatırlatmak da fayda var.

Hemen hemen her sıcak yemeğin içine konulan kıymanın köfte gibi oldukça tüketilen bir besine ev sahipliği yaptığını da biliyoruz. Bu şekilde faydalanılan bir ürün olan kıymanın hem et üzerinden çekilmesi hem de direk olarak alınması da insanların her daim ihtiyaç duymasının en önemli etmenlerinden bir tanesi.