home

İndirimli Meyve

Meyve ürünlerinin temel gıda malzemeleri arasında olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. Markete ilk gittiğimizde yöneleceğimiz ilk reyonlardan birisi de taze meyvelerin bulunduğu konumlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hal böyleyken marketlerin meyve çeşitlerinde yaptığı indirimleri de gözden kaçırmamak gerekiyor. A101 ve BİM genel olarak gün aşırı yayımladığı indirim kataloğu ile beraber müşterilerine ucuz ve kaliteli alışverişin de önünü açmaya çalışıyor. Özellikle belirli ürünlere yönelmek yerine oldukça geniş bir yelpazeye yayılan bu indirim kampanyaları pek çok müşterinin de ilgisini çekmiş gibi gözüküyor.

Durumu bu şekilde net ifadeler ile anlatmışken aslında ürünler üzerinde yapılan fiyat değişikliklerinin de belirli bir bütçeye hitap etmediğini de söylemek gerekiyor. Nitekim durumu müsait olandan olmayana kadar oldukça geniş bir perspektifte bakıldığı zaman her keseye uygun olan fiyatlar mağazalar tarafından müşterilere düzenli olarak sunuluyor.

Meyve çeşitlerine teker teker baksak bu çok fazla zaman alabilir. Elma, portakal, mandalina, ayva gibi sayısı oldukça fazla olan meyve çeşitleri şüphesiz ki her yemek sonrası baş tacı olan ürünler arasında yer alıyorlar. Hem makul fiyatları hem de her yemeğin içinde bulunma özellikleri nedeniyle portakal kabuğu, limon suyu gibi malzemeleri de bu ürünler arasında göstermemiz oldukça mümkün.

Süper Marketlerde İndirimli Meyve

Özellikle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ayva, portakal, elma temeli olan pek çok tatlının sofralara sıklıkla geldiğini biliyoruz. Mesela diet yapanlar veya sağlıklı beslenmenin temellerini atanlar için meyveler vazgeçilmez yiyecekler arasında yer alıyor. Zira herkesin yiyebileceği sıklıkta tüketilen meyveler vücut sağlığına da önemli katkılarda bulunuyor.

Durum bundan ibaretken MigrosCarrefour gibi market zincirleri de düzenli olarak, haftada bir, yaptıkları indirim kampanyaları ile beraber bu temel gıda malzemeleri ucuz bir şekilde temin edebilmemizin de önümüzü açma imkanını sunuyor. Ha keza ŞokHakmar gibi nispeten daha az sayıda markete sahip olan firmalar da bu açıdan oldukça cüzi miktarlara bu ürünlerin satışlarını yapmaya devam ediyorlar. Zaten herhangi bir markete girdiğiniz zaman görüp görebileceğiniz en ucuz ürünleri de genel olarak meyve çeşitleri oluşturur.

Hemen hemen her reyonun kıyaslaması yapıldığında bütçesi daha kısıtlı olan vatandaşların bu ürünlere yönelimi de oldukça göz önünde bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman için yapılan aktüel indirim kampanyalarının ana maddesini oluşturan meyve çeşitlerinin daha çok tüketildiğini de tahmin etmek zor değil.

Her evde bulunması gereken meyve çeşitlerinin bu denli ucuz miktarlara satılıyor olması da son derece doğal bir gelişme olarak lanse edilebilir. Tatlılar, ara öğünleri meyve tabakları gibi pek çok gıdanın temel malzemesi niteliğinde olan meyve türlerinin vatandaşlar tarafından hemen hemen her gün temin edildiğini de söylememiz oldukça normal.

Meyve çeşitlerinin hem sağlığa hem bütçeye yaptığı olumlu etkiler göz önüne alındığı zaman market zincirleri bulunan firmaların da bu konuda raflarında belirlediği fiyat politikasını ne derece düzenlediğini de görebilmek mümkün. Nitekim başta mandalina, elma, muz gibi ürünler her daim insanların yemek sonrası atıştırmalık konusunda yardımcı malzemelerini oluşturan gıdalar arasında gösteriliyor. Her meyvenin sağlık açısından farklı bir vitamini içerisinde barındırdığının da altını çizelim.