home

Atıştırmalıklar

 Atıştırmalık herkesin uzmanlık alanı. Hepimiz gün içerisinde ya da akşam TV karşısında atıştırmalık ürünler ile besleniyoruz. Ayrıca çocuklar da bu konuda çok hassas. Sitemizde yayınlanan marketlerin aktüel indirim bültenleri arasında bulunan indirimli atıştırmalık barındıran seçenekleri burada bulabilirsiniz.

BİM ve A101 gibi marketler, kendi ürünlerini üreterek atıştırmalık konusunda fiyatları aşağı çekmeyi başardılar. Eğer marka konusunda bir hassasiyet taşımıyor, benim için sadece lezzet önemli diyorsanız BİM aktüel ürünler bültenlerini ya da A101 aktüel listelerini takip ederek buradaki atıştırmalık ürünlerden dilediğinizi alabilirsiniz. 

Atıştırmalık ürünler denince akıllara oldukça fazla sayıda ürün gelmesi son derece normal. Çikolatalar, cips çeşitleri, çerezler, bisküviler gibi birçok ürünün yer aldığı geniş yelpazenin bir anda algılanabilmesi oldukça zor. Yani bir marketin yayımladığı aktüel bülteninde yer alan atıştırmalık ibaresinin hangi ürünlere delalet ettiğini anlamak zaman alabilir.

Süper Marketlerde İndirimli Atıştırmalık

Nitekim büyük marketlerin de bu şekilde bir işleyişi zaten bulunmuyor. Yani örneğin Migros herhangi bir indirim kampanyasına gittiği zaman atıştırmalık başlığını kullanmıyor. Onun yerine daha kapsamlı bir şekilde her ürünün ayrı ayrı açıklamasını yapmakla yetiniyor. Bu durumun getirdiği avantajlardan bir tanesi de müşterilerin tercih edeceği farklı markaların sektör içerisinde yer alması olarak düşünülebilir.

Her markanın ayrı ayrı düzenlenmesini istediği indirim kampanyalarının mevcut olduğunu biliyoruz. Misal olarak çerez konusunda farklı bir marka indirim yaparken, çikolata konusunda daha başka bir firma kampanya yapma yoluna gidebiliyor. Tek bir marka altında oluşmayan sektörün bu denli bir sonuca yol açması olağan gelişmeler arasında gösterilebilir.

Şok, Carrefour gibi büyük marketlerin de sayısız ürüne ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Bu marketler zincirinde yer alan her ürünün belirli bir üreticisi olduğunu da. Dolayısıyla her üründe yer alan kampanya ayrı bir bülten içerisinde karşımıza çıkabilir. Nitekim bu tür büyük marketlerin günlük, haftalık ya da aylık olarak oluşturduğu indirim bültenleri de müşteriler için oldukça önemli noktada yer alıyor.

Alışverişe çıkan her vatandaşın muhakkak ucuz ve kaliteli ürün edinme alışkanlığı olduğun söylemek zor değil. Ancak o kadar çok ürün içerisinden hangi ürünün indirimli olduğunu, hangi markalarda kampanya olduğunu bir anda keşfetmek oldukça büyük bir vakit kaybına sebep olacaktır. Durum bu şekilde iken bu bültenleri kampanya tarihlerinden önce takip etmek şüphesiz ki her müşterinin daha çok rağbet göstereceği bir yöntem olacaktır.

A101, Hakmar ve BİM gibi marketler de daha az ürün bulundurmalarına rağmen daha sık lokasyonlara sahip olduklarından ötürü tercih edilen firmalar arasında yer alıyorlar. Özellikle bu marketlerin en küçük ilçelerde bile kısa mesafeli yerlerde konuşlandığını söylemek zor değil.

Atıştırmalık ürünler de daha önce tatmadığınız ürünleri denemek için bu tür marketlerin indirim kampanyalarını düzenli olarak takip etmeniz gerekebilir. Zira yabancı veya yerli pek çok ürünün bulunduğu marketlerin toplu alışverişlerde indirime daha yatkın olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Kaldı ki bu atıştırmalık ürünlerin tamamına yakınını aldığınız zaman farklı ürünlerden de daha ucuz şekilde yararlanma imkanını sizlere tanıyorlar. Lezzet, kalite ve fiyat üçgeninden en verimli olan denklemi çözmek ve ürünleri edinmek de müşterilerin alışveriş yeteneklerine bırakılmış durumda.