home

İndirimli Sebze

Sebze ve sebze ürünlerinin temel gıda malzemeleri olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. Markete ilk gittiğimizde yöneleceğimiz ilk reyonlardan birisi de taze sebzelerin bulunduğu konumlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hal böyleyken marketlerin sebze çeşitlerinde yaptığı indirimleri de gözden kaçırmamak gerekiyor. A101 ve BİM genel olarak gün aşırı yayımladığı indirim kataloğu ile beraber müşterilerine ucuz ve kaliteli alışverişin de önünü açmaya çalışıyor. Özellikle belirli ürünlere yönelmek yerine oldukça geniş bir yelpazeye yayılan bu indirim kampanyaları pek çok müşterinin de ilgisini çekmiş gibi gözüküyor.

Durumu bu şekilde net ifadeler ile anlatmışken aslında ürünler üzerinde yapılan fiyat değişikliklerinin de belirli bir bütçeye hitap etmediğini de söylemek gerekiyor. Nitekim durumu müsait olandan olmayana kadar oldukça geniş bir perspektifte bakıldığı zaman her keseye uygun olan fiyatlar mağazalar tarafından müşterilere düzenli olarak sunuluyor.

Sebze çeşitlerine teker teker baksak bu çok fazla zaman alabilir. Pırasa, patlıcan, kabak, havuç gibi sayısı oldukça fazla olan sebze çeşitleri şüphesiz ki her sofranın baş tacı olan ürünleri arasında yer alıyorlar. Hem makul fiyatları hem de her yemeğin içinde bulunma özellikleri nedeniyle sarımsak ve soğanı da bu ürünler arasında göstermemiz oldukça mümkün.

Süper Marketlerde İndirimli Sebze

Özellikle Türkiye’nin bazı bölgelerinde domates, soğan, yeşil biber temeli olan pek çok yemeğin sofralara sıklıkla geldiğini biliyoruz. Örneğin bekar evlerinde dahi bir menemen yapmak için gerekli olan bu ürünlerin yanına eklenen sadece bir yumurta oluyor. Sebzelerin bu denli ön planda olmayı başardığı sıcak yemeklerin yanı sıra soğuk mezelerin ve ara sıcakların da olduğunu tekrar hatırlatmak gerekiyor.

Durum bundan ibaretken MigrosCarrefour gibi market zincirleri de düzenli olarak, haftada bir, yaptıkları indirim kampanyaları ile beraber bu temel gıda malzemeleri ucuz bir şekilde temin edebilmemizin de önümüzü açma imkanını sunuyor. Ha keza ŞokHakmar gibi nispeten daha az sayıda markete sahip olan firmalar da bu açıdan oldukça cüzi miktarlara bu ürünlerin satışlarını yapmaya devam ediyorlar. Zaten herhangi bir markete girdiğiniz zaman görüp görebileceğiniz en ucuz ürünleri de genel olarak sebze çeşitleri oluşturur.

Hemen hemen her reyonun kıyaslaması yapıldığında bütçesi daha kısıtlı olan vatandaşların bu ürünlere yönelimi de oldukça göz önünde bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman için yapılan aktüel indirim kampanyalarının ana maddesini oluşturan sebze çeşitlerinin daha çok tüketildiğini de tahmin etmek zor değil.

Her evde bulunması gereken sebze çeşitlerinin bu denli ucuz miktarlara satılıyor olması da son derece doğal bir gelişme olarak lanse edilebilir. Salatalar, mezeler, börek harçları, sıcak yemekler gibi pek çok gıdanın temel malzemesi niteliğinde olan sebze çeşitlerinin vatandaşlar tarafından hemen hemen her gün temin edildiğini de söylememiz oldukça normal.

Sebze çeşitlerinin hem sağlığa hem bütçeye yaptığı olumlu etkiler göz önüne alındığı zaman market zincirleri bulunan firmaların da bu konuda raflarında belirlediği fiyat politikasını ne derece düzenlediğini de görebilmek mümkün. Nitekim başta biber, soğan, havuç gibi ürünler her daim insanların yemek üretme konusunda yardımcı malzemelerini oluşturan gıdalar arasında gösteriliyor.